BIO-HYBRYDA 2500 dla max. 5 osób

Biologiczna oczyszczalnia ścieków BIO-HYBRYDA2500, może przyjąć do 900 litrów ścieków w ciągu doby, idealna dla max.5 osób.

Wyposażona w nowoczesny, energooszczędny układ napowietrzania ścieków i wygodne podczas instalacji, włazy rewizyjne z teleskopową regulacją wysokości. Konstrukcja naszych włazów pozwala wyregulować położenie pokryw dokładnością do 1 cm i usuwa konieczność inwestowania w dodatkowe nadbudowy. BIO-HYBRYDA działa w oparciu o złoże biologiczne, tzw. niskoobciążony osad czynny oraz układ napowietrzający wytwarzający wewnątrz bioreaktora, sprzyjające oczyszczaniu, warunki tlenowe.
Urządzenie służy do oczyszczania ścieków domowych w miejscu ich powstawania – na Państwa posesji. Taka przydomowa oczyszczalnia jest miniaturową wersją dużych oczyszczalni miejskich, realizuje te same zadania i daje identyczne efekty. Oczyszczalnia BIO-HYBRYDA2500 to system, gdzie w jednym pięciokomorowym zbiorniku zachodzą tlenowe i beztlenowe procesy konieczne do skutecznego oczyszczania ścieków.

Skuteczność oczyszczaniado 98%.
ilość obsługiwanych osób od 2 do 5.
4 strefy oczyszczania (4 komory).
oczyszczalnia typu przepływowego (technologia złóż fluidealnych).
brak konieczności używania biopreparatów.
Zbiornikwykonany jest z poliestru wzmacnianego włóknem szklanym.
materiał powszechnie stosowany do budowy jachtów.
możliwość stosowania przy wysokich poziomach wód gruntowych.
10 lat gwarancji.
Rozsączeniena grunty przepuszczalne i piaszczyste studnia chłonna i tunele rozsączkowe.
na gruntach gliniastych ( nieprzepuszczalnych ) drenaż rozsączkowy.

Cena brutto: 8 800, 00zł

Zamówienie telefoniczne +48 722 126 533 lub poprzez e-mail kontakt@centrumoczyszczalni.pl

Model oczyszczalni:

 • BIO-HYBRYDA2500

Przepustowość:

 • 0,9 m3/d tj. dla max. 5 osób

Technologia:

 • hybrydowa, złoże biologiczne + osad czynny

Wymiary zbiornika:

 • Długość: 2460 mm
 • Szerokość: 1410 mm
 • Wysokość: 1700 mm – 2200 mm (włazy regulowane teleskopowo)
 • Wlot (śr./wys. od dna): 160 mm / 1100 mm
 • Wylot (śr./wys. od dna): 110 mm / 1000 mm

Budowa i zasada działania przydomowej oczyszczalni ścieków BIO-HYBRYDA.

 1. Osadnik wstępny – w którym zachodzi oczyszczanie ścieków na drodze procesów mechanicznych (oddzielenie osadu i kożucha), oraz fermentacji beztlenowej.
 2. Komora separacji – pełni funkcję separatora tłuszczów i innych substancji lekkich.
 3. Reaktor biologiczny – ścieki są tutaj oczyszczane w procesach tlenowych z udziałem mikroorganizmów aerobowych.
 4. Osadnik wtórny – na jego dnie osiada obumarły osad nadmierny.
 5. Komora klarowania – tutaj następuje końcowe klarowanie oczyszczonych ścieków – zawiesina opada do osadnika wtórnego, a wyklarowana woda odpływa z oczyszczalni.
 6. System napowietrzania reaktora biologicznego – dyfuzory rurowe uwalniają mikroskopijne pęcherzyki powietrza, z których korzystają bakterie tlenowe bytujące w komorze reaktora.
 7. Zintegrowana jednostka przygotowująca sprężone powietrze – zawiera dmuchawę membranową, która odpowiada za dostarczanie do oczyszczalni tlenu w ilości optymalnej dla procesu oczyszczania.
 8. Niskoobciążony osad czynny – bakterie tlenowe skupione w tzw. kłaczki osadu czynnego, tworzą w reaktorze aktywną zawiesinę zaangażowaną w proces oczyszczania.
 9. Fluidalne złoże biologiczne – specjalnie zaprojektowane kształtki PE, na których namnażają się bakterie biorące udział w tlenowym oczyszczaniu ścieków.
 10. System recyrkulacji osadu nadmiernego – zbiera osad z dna osadnika wtórnego i transportuje go do komory osadnika wstępnego. Dzięki działaniu tego systemu, konieczność corocznego oczyszczania z osadu dotyczy tylko pierwszej komory oczyszczalni.
 11. Włazy regulowane teleskopowo – zakres regulacji od. 0.4 do 0.9 m.
 12. Przewód elektryczny.
 13. Kominek wentylacyjny – czerpnia powietrza dla dmuchawy.
 14. Króciec wlotowy (ścieków surowych) – przyłącze standardowe Ø 160 mm.
 15. Króciec wylotowy (ścieków oczyszczonych) – przyłącze standardowe Ø 110 mm.

Proste, skuteczne, ekonomiczne

Oczyszczanie ścieków w oczyszczalni typu BIO-HYBRYDA opiera się na synergicznym połączeniu dwóch technologii: zanurzonego złoża biologicznego i osadu czynnego w formie zawiesiny. Procesy oczyszczania i cyrkulacji osadów odbywają się przy zastosowaniu sprężonego powietrza podawanego przez dmuchawę membranową. W zbiorniku oczyszczalni nie ma potencjalnie awaryjnych elektrycznych  urządzeń pompujących i ruchomych elementów mechanicznych.

Przekonująco skuteczna technologia

W gospodarstwach domowych obserwuje się duże wahania w jakości i ilości wytwarzanych ścieków, są to głównie zmiany temperatury, ładunku zanieczyszczeń, czy niedobór ścieków związany np. z wyjazdem domowników. Oczyszczalnia przydomowa musi zatem utrzymywać stałą i wysoką efektywność redukcji zanieczyszczeń niezależnie od zmieniających się warunków użytkowania. Hybrydowa technologia firmy EKOPOL gwarantuje tę skuteczność, a także najwyższy stopień niezawodności.

OCZYSZCZALNIE NA KAŻDY GRUNT. Wiele możliwości odprowadzenia oczyszczonych ścieków.

Poletko rozsączające – zajmuje niewielką powierzchnię (około 30m2) – idealne na małe działki. Jest najlepszym rozwiązaniem dla gruntów dobrze lub średnio przepuszczalnych i niskiego poziomu wód gruntowych.

Poletko rozsączające w nasypie – rozwiązanie na małe działki, na których poziom wód gruntowych jest wysoki. Oczyszczalnia z poletkiem w nasypie może być zamontowana w każdej klasie przepuszczalności gruntu, także w gruncie słabo przepuszczalnym (np. gliny). Budowa tej oczyszczalni wiąże się z powstaniem na działce nasypu o wymiarach około (wys.=1m x szer.=5m x dł.=5m)

Ciek wodny (np. rów, rzeka) – jest to rozwiązanie najprostsze i możliwe do zastosowania w każdych warunkach gruntowych.

Jak BIO-HYBRYDA oczyszcza ścieki?

Ścieki dostarczane są przyłączem kanalizacyjnym do komory pierwszej (osadnika gnilnego), gdzie następuje pierwszy etap oczyszczania polegający na odseparowaniu tłuszczów (flotacja) i grawitacyjnym osadzaniu zawieszonych ciał stałych (sedymentacja). Powstające w tym procesie osady zostaną częściowo upłynnione w procesie fermentacji beztlenowej, a pozbawione zawiesin ścieki przepływają (pod deflektorem) do kolejnej komory, gdzie będą oczyszczane biologicznie. W reaktorze biologicznym (druga komora) ścieki są napowietrzane drobnopęcherzykowo przez dyfuzor rurowy zasilany sprężonym powietrzem. Napowietrzanie to zaopatruje w tlen mikroorganizmy osadu czynnego i złoża biologicznego, które skutecznie rozkładają zanieczyszczenia odżywiając się rozpuszczonymi w ściekach związkami organicznymi.Złoże biologiczne to różnorodne szczepy bakterii tlenowych namnażające się na swobodnie pływających elementach z tworzywa sztucznego. Kształt tych elementów został dobrany tak, aby zapewnić możliwie największą powierzchnię w rozwinięciu (powyżej 160 m2/m3). Osad czynny zaś stanowią bakterie zawieszone w toni ścieków w formie drobnych kłaczków.Następnie oczyszczone biologicznie ścieki zmieszane z osadem czynnym przepływają do kolejnej komory gdzie zostaną sklarowane (osad czynny opada na dno i zostaje w całości zawrócony do komory pierwszej)  i odprowadzone do odbiornika.

Dlaczego warto wybrać BIO-HYBRYDĘ?

 • Nowoczesny produkt o najwyższych standardach jakościowych
 • Niewielka waga zbiornika pozwala na montaż bez użycia ciężkiego sprzętu budowlanego.
 • Długi okres użytkowania i niezawodność – dziesięcioletnia gwarancja producenta obejmuje zbiornik i wszystkie zamontowane w nim podzespoły (dmuchawa, sterownik, zawory itp.)
 • Dzięki zastosowaniu niezawodnych powietrznych podnośników cieczy możliwe było wyeliminowanie awaryjnych elementów ruchomych.
 • Certyfikowana jakość: zgodność z Normą PN EN 12566-3 (znakowanie europejskim znakiem bezpieczeństwa CE), oraz wiele wyróżnień i certyfikatów.
 • Szybki montaż i bezproblemowe uruchamianie urządzenia uzyskane dzięki zastosowaniu standardowych połączeń systemowych.
 • Niewielkie koszty utrzymania – małe zużycie prądu i konieczność usuwania osadów tylko raz w roku.
 • Komplet dostarczany po zakupie na tej aukcji zawiera:
 • ZBIORNIK OCZYSZCZALNI (wyposażony w: dmuchawę membranową (made in Japan), dyfuzor drobnopęcherzykowy, włazy regulowane teleskopowo, 20 mb przewodu elektrycznego ziemnego)
 • KARTĘ GWARANCYJNĄ
 • KSIĄŻKĘ UŻYTKOWNIKA (z opisem technicznym, instrukcjami obsługi i montażu, oraz certyfikatami)

Dlaczego wybrać EKOPOL?

 • Posiadamy ofertę przydomowych oczyszczalni ścieków na każdy rodzaj gruntu, na każdą wielkość działki i na każdą kieszeń – to Ty wybierasz co jest dla Ciebie najważniejsze.
 • Możemy pochwalić się prawie 20-letnim stażem na rynku.
 • Jesteśmy producentem – u nas omijasz pośredników.
 • Tysiące zadowolonych klientów nie może się mylić – jesteśmy firmą godną zaufania.
 • Oferujemy nieodpłatny transport oczyszczalni na terenie całego kraju.
 • Jakość naszych urządzeń poparta jest certyfikatem zgodności z Normą 12566-3+A2:2013, oraz licznymi wyróżnieniami.
 • Systematycznie korzystamy z pomocy Instytutów Techniki Budowlanej i Ochrony Środowiska, oraz Politechniki Łódzkiej w procesach oceny i udoskonalania technologii działania i konstrukcji oczyszczalni.